RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (10)

NUR HAJARINA BINTI AZMAN


Rancangan Pengajaran Harian (RPH)
(Individu)
RPH 1
Nama Guru:  Nur Hajarina binti Azman
Matapelajaran: Tauhid Darjah 1
Kelas: 1 Bukhari
Tarikh: 20 Januari 2019
Masa: 2.30-3.30 Petang
Bilangan Murid: 20 orang
Tajuk: Islam
Kemahiran: Kemahiran mendengar, Kemahiran membaca dan Kemahiran menghafal
Kaedah: Dialong, Syarahan
Pengetahuan Sedia Ada: Pelajar pernah mendengar tentang agama islam.
Hasil Pembelajaran:  -Menyatakan pengertian islam
-Membezakan perkara yang baik dan buruk.
-Mengakui diri sebagai umat islam
Kemahiran Berfikir: Soal jawab, merumus dan membanding beza.
Penerapan Nilai: Berdisiplin, Khusyuk, Taat, Berani dan Tolong Menolong
Bahan Bantu Mengajar: LCD, Kad manila, Kertas warna dan Kitab.


Masa/
Langkah
Isi Pelajaran
Aktiviti Pengajaran & Pembelajaran
Catatan
Pendahuluan
-          Ucapan salam dan bacaan doa.
-          Guru meminta murid-murid membaca.
-          Murid membaca doa bersama-sama guru.
Nilai:
-          Berdisiplin
-          Khusyuk
Set Induksi



-          Apakah yang kamu lihat didalam video yang ditayangkan tadi?
Andaian Jawapan:
-          Orang sedang solat.
-          Guru menayangkan video di layar skrin kelas.
-          Guru menanyakan beberapa soalan selepas video dimainkan.
-          Murid-murid cuba menjawab menggunakan pengetahuan yang mereka ada.
-          Guru menerangkan mengenai gambar dan perkaitan dengan pelajaran pada hari ini.
Nilai :
-          Khusyuk
-          Tekun
-          Yakin

Kemahiran:
-          Kemahiran berfikir
-          Kemahiran bahan bantu mengajar.

Strategi:
-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan pelajar.
-          Berpusatkan bahan

Langkah 1
Pergertian islam:

B: Selamat atau sejahtera

I: menyerahkan diri sepenuhnya kepada Allah dengan melaksanakan segala yang diperintahkan dan meninggalkan segala larangannya.
-          Guru menerangkan maksud islam kepada pelajar.
-          Guru memberikan 2 contoh perkara yang perlu dilakukan sebagai umat islam.
-          Guru meminta murid-murid membaca semula pengertian islam dari segi bahasa dan istilah.
Nilai:
-          Khusyuk
-          Taat


Kemahiran:
-          Membaca
-          Mendengar
-          Berfikir

Strategi:
-          Berpusatkan guru
-          Berpusatkan murid
-          Berpusatkan bahan.


Langkah 2
Saya seorang islam

Nama saya siti
Saya beragama islam
Saya sayang Ibu dan Ayah saya.
-          Guru menerangkan pula tentang dirinya seorang islam.
-          Guru meminta murid memperkenalkan diri mereka pula sebagai seorang islam.
-          Guru mengarahkan beberapa murid memperkenalkan diri mereka.
Nilai:
-          Berdisiplin
-          Bekerjasama
-          Bersemangat

Kemahiran:
-          Membaca
-          Mendengar
-          Menakkul.

Strategi:

-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan murid.
-          Berpusatkan bahan.

Langkah 3
Aktiviti Penggayaan:

-          Murid diminta duduk di tempat masing-masing.
-          Murid perlu menandakan betul atau salah.
-          Murid perlu menghantar kertas jawapan kepada guru.
-          Guru mengagihkan kertas-kertas soalan kepada murid.
-          Guru meminta murid menjawab soalan yang diberikan.
-          Guru meminta murid menghantar jawapan dan semak bersama-sama
Nilai:
-          Tekun
-          Gigih
-          Bekerjasama.

Kemahiran:
-          Kemahiran berfikir.
-          Kemahiran menerang.

Strategi:
-          Berpusatkan murid.
-          Berpusatkan bahan.

Teknik:
-          Menjawab soalan
-          Kooperatif.
Penilaian:
Latihan pengukuhan:

-          Pelajar melengkapkan tugasan yang diberikan oleh guru.
-          Pelajar berbincang bersama rakan-rakan.
-          Guru memberikan latihan pengukuhan.
-          Guru menyemak jawapan murid secara beramai-ramai.
Nilai:
-          Bekerjasama
-          Berusaha
-          Prihatin

Kemahiran:
-          Kemahiran membabaca.
-          Kemahiran mengingat.

Strategi:
-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan murid.
-          Berpusatkan bahan.
Penutup:
-          Guru mengulang kembali pembelajaran pada hari ini.

Murid-murid diminta untuk memberikan kesimpulan tentang pembelajaran pada hari ini.
Nilai:
-          Yakin
-          Gigih

Kemahiran:
-          Kemahiran merumus.

Strategi:
-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan murid.
Teknik:
-          Pengulangan.




RPH 2
Nama Guru:  Nur Hajarina binti Azman
Matapelajaran: Tauhid Darjah 1
Kelas: 1 Bukhari
Tarikh: 21 Januari 2019
Masa: 2.30-3.30 Petang
Bilangan Murid: 20 orang
Tajuk: Rukun Islam
Kemahiran: Kemahiran mendengar, Kemahiran membaca dan Kemahiran menghafal
Kaedah: Dialong, Syarahan
Pengetahuan Sedia Ada: Pelajar pernah menyanyikan lagu mengenai rukun islam.
Hasil Pembelajaran: -Menyatakan pengertian rukun islam.
-Menyebut rukun islam.
-Mengetahui cara pelaksanaan rukun islam
Kemahiran Berfikir: Soal jawab, merumus dan membanding beza.
Penerapan Nilai: Berdisiplin, Khusyuk, Taat, Berani dan Tolong Menolong
Bahan Bantu Mengajar:kad imbasan, Kad manila, Kertas warna dan Kitab.



Masa/
Langkah
Isi Pelajaran
Aktiviti Pengajaran & Pembelajaran
Catatan
Pendahuluan
-          Ucapan salam dan bacaan doa.
-          Guru meminta murid-murid membaca.
-          Murid membaca doa bersama-sama guru.
Nilai:
-          Berdisiplin
-          Khusyuk
Set Induksi



-          Apakah yang kamu lihat didalam gambar di hadapan?

Andaian Jawapan:
-          Kaabah
-          Orang solat.
-          Orang bersalam
-          Guru menampal gambar dihadapan dengan kad manila.
-          Murid-murid menjawab mengikut pengetahuan mereka.
-          Guru menjelaskan mengenai gambar dan dikaitkan dengan pengajaran yang hendak dipelajari.
Nilai :
-          Khusyuk
-          Tekun
-          Yakin

Kemahiran:
-          Kemahiran berfikir
-          Kemahiran bahan bantu mengajar.

Strategi:
-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan pelajar.
-          Berpusatkan bahan

Langkah 1
Rukun Islam:
-          Perkara-perkara utama yang wajib dikerjakan oleh setiap orang islam.

Rukun islam ada 5:
-          Mengucap dua kalimah syahadah
-          Mendirikan solat.
-          Mengeluarkan zakat.
-          Puasa bulan ramadhan.
-          Menunaikan haji bagi yang mampu.
-          Guru menerangkan maksud Rukun islam kepada pelajar.
-          Guru memberikan 5 Rukun Islam.
-          Guru meminta murid-murid membaca semula 5 rukun islam.
Nilai:
-          Khusyuk
-          Taat


Kemahiran:
-          Membaca
-          Mendengar

Strategi:
-          Berpusatkan guru
-          Berpusatkan murid
-          Berpusatkan bahan.


Langkah 2
Pelaksanaan Rukun Islam.
-          Menyebut dua klimah syahadah dan menyakininya.
-          Melakukan solat 5 waktu sehari semalam.
-          Mengeluarkan sebahagian harta untuk orang yang memerlukan.
-          Berpuasa dibulan ramadhan.
-          Pergi ke Mekkah untuk menunaikan Fardhu Haji dengan syarat-syarat tertentu.

-          Guru menerangkan cara pelaksanaan 5 rukun islam dengan lebih jelas.
-          Guru meminta murid untuk memberikan pengalaman mereka berkaitan dengan rukun islam.
-          Guru meminta murid mengulang kembali mengenai pelaksanaan rukun islam.
Nilai:
-          Bekerjasama
-          Bersemangat
Kemahiran:
-          Membaca
-          Mendengar
Strategi:

-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan murid.
-          Berpusatkan bahan.

Langkah 3
Aktiviti Penggayaan:

-          Murid diminta duduk didalam kumpulan masing-masing.
-          Murid menyusun semula rukun islam mengikut turutan.
-          Murid berbincang bersama-sama rakan.
-          Guru membahagikan murid-murid kepada 5 kumpulan.
-          Guru meminta murid menyusun kad dengan susunan yang betul.
-          Guru menyemak jawapan setiap kumpulan satu persatu.
Nilai:
-          Tekun
-          Gigih
-          Bekerjasama.

Kemahiran:
-          Kemahiran berfikir.
-          Kemahiran menerang.

Strategi:
-          Berpusatkan murid.
-          Berpusatkan bahan.

Teknik:
-          Menjawab soalan
-          Kooperatif.
Penilaian:
Latihan pengukuhan:

-          Pelajar melengkapkan tugasan yang diberikan oleh guru.
-          Pelajar berbincang bersama rakan-rakan.
-          Guru memberikan latihan pengukuhan.
-          Guru menyemak jawapan murid secara beramai-ramai.
Nilai:
-          Bekerjasama
-          Berusaha
-          Prihatin

Kemahiran:
-          Kemahiran membabaca.
-          Kemahiran mengingat.

Strategi:
-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan murid.
-          Berpusatkan bahan.
Penutup:
-          Guru mengulang kembali pembelajaran pada hari ini.

-Guru meminta murid-murid untuk memberikan kesimpulan tentang pembelajaran pada hari ini.


Nilai:
-          Yakin
-          Gigih

Kemahiran:
-          Kemahiran merumus.

Strategi:
-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan murid.
Teknik:
-          Pengulangan.




RPH 3
Nama Guru:  Nur Hajarina binti Azman
Matapelajaran: Tauhid Darjah 1
Kelas: 1 Bukhari
Tarikh: 22 Januari 2019
Masa: 2.30-3.30 Petang
Bilangan Murid: 20 orang
Tajuk: Kalimah syahadah.
Kemahiran: Kemahiran mendengar, Kemahiran membaca dan Kemahiran menghafal
Kaedah: Dialong, Syarahan
Pengetahuan Sedia Ada: Pelajar pernah mendengar tentang agama islam.
Hasil Pembelajaran: -Menyebut kalimah syahadah dengan baik.
-Menghafal kalimah syahadah.
-Memahami maksud kalimah syahadah
Kemahiran Berfikir: Soal jawab, merumus dan membanding beza.
Penerapan Nilai: Berdisiplin, Khusyuk, Taat, Berani dan Tolong Menolong
Bahan Bantu Mengajar:Komputer,LCD, Kertas warna dan Kitab.


Masa/
Langkah
Isi Pelajaran
Aktiviti Pengajaran & Pembelajaran
Catatan
Pendahuluan
-          Ucapan salam dan bacaan doa.
-          Guru meminta murid-murid membaca.
-          Murid membaca doa bersama-sama guru.
Nilai:
-          Berdisiplin
-          Khusyuk
Set Induksi



-          Apakah yang kamu lihat didalam lakonan cikgu tadi?

Andaian Jawapan:
-          Cikgu tengah duduk.
-          Cikgu baca doa.
-          Cikgu tunjuk satu guna jari
-          Guru menyusun meja dan kerusi dihadan.
-          Guru mengangkat satu jari dan membaca kalimah syahadah.
-          Guru bertanyakan beberapa soalan tentang perbuatan guru kepada murid.
Nilai :
-          Khusyuk
-          Berani
-          Yakin

Kemahiran:
-          Kemahiran berfikir
-          Kemahiran bahan bantu mengajar.

Strategi:
-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan pelajar.
-          Berpusatkan bahan

Langkah 1
Kalimah Syahadah:
-          Mengakui Allah sebagai tuhan yang mentadbir sekalian alam.
-          Nabi Muhammad sebagai pesuruh Allah.
Melaksanakan janji:
-          Mengerjakan segala suruhan Allah.
-          Menjauhi segala larangan Allah.

-          Guru menerangkan maksud kalimah syahadah dengan lebih jelas.
-          Guru menjelaskan tentang janji selepas mengucap dua kalimah syahadah.
-          Guru memberitahu murid untuk membuat perbuatan yang disuruh Allah dan meninggalkan larangannya.
Nilai:
-          Khusyuk
-          Taat
-          Bekerjasama


Kemahiran:
-          Membaca
-          Mendengar

Strategi:
-          Berpusatkan guru
-          Berpusatkan murid
-          Berpusatkan bahan.


Langkah 2
Lafaz Kalimah Syahadah:
أشهد أن لآ اله الا الله وأشهد أن محمدا رسول الله.
Maksudnya:
Aku bersaksi bahawa tiada tuhan yang disembah selain Allah dan aku bersaksi bahawa nabi Muhammad pesuruh Allah.

-          Guru menerangkan cara pelaksanaan 5 rukun islam dengan lebih jelas.
-          Guru meminta murid untuk memberikan pengalaman mereka berkaitan dengan rukun islam.
-          Guru meminta murid mengulang kembali mengenai pelaksanaan rukun islam.
Nilai:
-          Bekerjasama
-          Bersemangat
Kemahiran:
-          Membaca
-          Mendengar
Strategi:

-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan murid.
-          Berpusatkan bahan.

Langkah 3
Aktiviti Penggayaan:

-          Murid diminta duduk didalam kumpulan masing-masing.
-          Murid menyusun semula rukun islam mengikut turutan.
-          Murid berbincang bersama-sama rakan.
-          Guru membahagikan murid-murid kepada 5 kumpulan.
-          Guru meminta murid menyusun kad dengan susunan yang betul.
-          Guru menyemak jawapan setiap kumpulan satu persatu.
Nilai:
-          Tekun
-          Gigih
-          Bekerjasama.

Kemahiran:
-          Kemahiran berfikir.
-          Kemahiran menerang.

Strategi:
-          Berpusatkan murid.
-          Berpusatkan bahan.

Teknik:
-          Menjawab soalan
-          Kooperatif.
Penilaian:
Latihan pengukuhan:

-          Pelajar melengkapkan tugasan yang diberikan oleh guru.
-          Pelajar berbincang bersama rakan-rakan.
-          Guru memberikan latihan pengukuhan.
-          Guru menyemak jawapan murid secara beramai-ramai.
Nilai:
-          Bekerjasama
-          Berusaha
-          Prihatin

Kemahiran:
-          Kemahiran membabaca.
-          Kemahiran mengingat.

Strategi:
-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan murid.
-          Berpusatkan bahan.
Penutup:
-          Guru mengulang kembali pembelajaran pada hari ini.

-Guru meminta murid-murid untuk memberikan kesimpulan tentang pembelajaran pada hari ini.


Nilai:
-          Yakin
-          Gigih

Kemahiran:
-          Kemahiran merumus.

Strategi:
-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan murid.
Teknik:
-          Pengulangan.




RPH 4
Nama Guru:  Nur Hajarina binti Azman
Matapelajaran: Tauhid Darjah 1
Kelas: 1 Bukhari
Tarikh: 23 Januari 2019
Masa: 2.30-3.30 Petang
Bilangan Murid: 20 orang
Tajuk: Iman
Kemahiran: Kemahiran mendengar, Kemahiran membaca dan Kemahiran menghafal
Kaedah: Dialong, Syarahan
Pengetahuan Sedia Ada: Pelajar mengetahui bahawa mereka orang beriman.
Hasil Pembelajaran: - Menyebut pengertian iman.
-Menyatakan kepentingan memelihara iman.
-Memberikan 2 faedah memelihara iman.
Kemahiran Berfikir: Soal jawab, merumus dan membanding beza.
Penerapan Nilai: Berdisiplin, Khusyuk, Taat, Berani dan Tolong Menolong
Bahan Bantu Mengajar: Kad manila, Kad imbasan ,Kertas warna dan Kitab.


Masa/
Langkah
Isi Pelajaran
Aktiviti Pengajaran & Pembelajaran
Catatan
Pendahuluan
-          Ucapan salam dan bacaan doa.
-          Guru meminta murid-murid membaca.
-          Murid membaca doa bersama-sama guru.
Nilai:
-          Berdisiplin
-          Khusyuk
Set Induksi



-          Apakah yang kamu lihat didalam gambar tersebut?

Andaian Jawapan:
-          Masjid
-          Al-quran
-          Guru menampal gambar-gambar dihadapan.
-          Guru bertanyakan beberapa soalan tentang gambar yang ditampal dihadapan.
Nilai :
-          Prihatin
-          Khusyuk

Kemahiran:
-          Kemahiran berfikir
-          Kemahiran bahan bantu mengajar.

Strategi:
-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan pelajar.
-          Berpusatkan bahan

Langkah 1
Pengertian Iman.

B: Iman ialah Membenarkan.

I: Menyebut dengan lidah, membenarkan dengan hati dan membuktikan dengan perbuatan.
-          Guru menerangkan maksud iman kepada murid-murid dengan lebih jelas.

-          Guru menerangkan tujuan manusia dijadikan di muka bumi ini.
Nilai:
-          Khusyuk
-          Taat
-          Bekerjasama


Kemahiran:
-          Membaca
-          Mendengar

Strategi:
-          Berpusatkan guru
-          Berpusatkan murid
-          Berpusatkan bahan.


Langkah 2
Memelihara Iman

-          Iman adalah sesuatu anugerah yang sangat tinggi nilainya.
-          Sebagai seorang islam kita wajib menjaga iman.

Perkara yang membatalkan iman:
-          Murtad
-          Menyekutukan Allah
-          Guru menerangkan kepada pelajar tentang memelihara iman.
-          Guru menerangkan kepada pelajar perkara-perkara yang membatalkan iman..
Nilai:
-          Khusyuk
-          Memberi perhatian
Kemahiran:
-          Mendengar
Strategi:

-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan murid.

Langkah 3
Aktiviti Penggayaan:

-          3 orang murid diminta untuk pergi kehadapan.
-          Murid diminta mengelaskan perbuatan yang dimuliakan dan dikeji oleh Allah.
-          Guru menampal beberapa kad dihadapan papan putih.
-          Guru meminta murid mengelaskan kad dihadapan di bahagian yang betul.
-          Guru memeriksa jawapan anak-anak murid.
Nilai:
-          Berani
-          Gigih
-          Bekerjasama.

Kemahiran:
-          Kemahiran berfikir.
-          Kemahiran menerang.

Strategi:
-          Berpusatkan murid.
-          Berpusatkan bahan.

Teknik:
-          Menjawab soalan
-          Kooperatif.
Penilaian:
Latihan pengukuhan:

-          Pelajar melengkapkan tugasan yang diberikan oleh guru.
-          Pelajar berbincang bersama rakan-rakan.
-          Guru memberikan latihan pengukuhan.
-          Guru menyemak jawapan murid secara beramai-ramai.
Nilai:
-          Bekerjasama
-          Berusaha
-          Prihatin

Kemahiran:
-          Kemahiran membabaca.
-          Kemahiran mengingat.

Strategi:
-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan murid.
-          Berpusatkan bahan.
Penutup:
-          Guru mengulang kembali pembelajaran pada hari ini.

-Guru meminta murid-murid untuk memberikan kesimpulan tentang pembelajaran pada hari ini.


Nilai:
-          Yakin
-          Gigih

Kemahiran:
-          Kemahiran merumus.

Strategi:
-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan murid.
Teknik:
-          Pengulangan.




RPH 5
Nama Guru:  Nur Hajarina binti Azman
Matapelajaran: Tauhid Darjah 1
Kelas: 1 Bukhari
Tarikh: 24 Januari 2019
Masa: 2.30-3.30 Petang
Bilangan Murid: 20 orang
Tajuk: Rukun Iman
Kemahiran: Kemahiran mendengar, Kemahiran membaca dan Kemahiran menghafal
Kaedah: Dialong, Syarahan
Pengetahuan Sedia Ada: Pelajar pernah belajar ketika di tadika..
Hasil Pembelajaran: -Memahami pengertian rukun iman.
-Mempercayai rukun iman.
-Menerangkan cara pelaksanaan rukun iman.
Kemahiran Berfikir: Soal jawab, merumus dan membanding beza.          
Penerapan Nilai: Berdisiplin, Khusyuk, Taat, Berani dan Tolong Menolong
Bahan Bantu Mengajar:Komputer,LCD, Kertas warna dan Kitab.
  

Masa/
Langkah
Isi Pelajaran
Aktiviti Pengajaran & Pembelajaran
Catatan
Pendahuluan
-          Ucapan salam dan bacaan doa.
-          Guru meminta murid-murid membaca.
-          Murid membaca doa bersama-sama guru.
Nilai:
-          Berdisiplin
-          Khusyuk
Set Induksi



-          Apakah yang kamu lihat didalam tayangan video tadi?

Andaian Jawapan:
-          Al-quran
-          Pokok
-          Guru menayangkan video berkaitan dengan tajuk pada hari ini.
-          Guru bertanyakan beberapa soalan tentang video yang ditayangkan dihadapan.
Nilai :
-          Prihatin
-          Khusyuk

Kemahiran:
-          Kemahiran berfikir
-          Kemahiran bahan bantu mengajar.

Strategi:
-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan pelajar.
-          Berpusatkan bahan

Langkah 1
Pengertian Rukun Iman.

-          Setiap orang isla wajib mempercayai rukun iman.

Rukun iman ada 6:
-          Percaya kepada Allah.
-          Percaya kepada Malaikat-malaikat.
-          Percaya kepada kitab-kitab.
-          Percaya kepada rasul-rasul.
-          Percaya kepada hari kiamat.
-          Percaya kepada Qada’ dan Qadar.
-          Guru menerangkan maksud Rukun Iman dengan lebih jelas.

-          Guru menunjukkan 6 rukun iman kepada murid-murid didalam slide.
Nilai:
-          Khusyuk
-          Taat

Kemahiran:
-          Membaca
-          Mendengar

Strategi:
-          Berpusatkan guru
-          Berpusatkan murid
-          Berpusatkan bahan.


Langkah 2
Meyakini Rukun Iman.
-          Meyakini tentang keesaan Allah sebagai tuhan.
-          Meyakini kewujudan malaikat.
-          Meyakini Allah telah menurunkan kitab suci (sumawi).
-          Meyakini Allah telah megutuskan Rasul.
-          Meyakini bahawa hari kiamat akan berlaku.
-          Meyakini bahawa segala perkara itu berlaku menurut ketetapan.

-          Guru menjelaskan kepada murid bahawa sebagai umat islam kita perlu meyakini Rukun Islam.
-          Guru menerangkan maksud setiap 6 perkara Rukun Iman tersebut kepada pelajar.
Nilai:
-          Khusyuk
-          Memberi perhatian
Kemahiran:
-          Mendengar
Strategi:

-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan murid.

Langkah 3
Aktiviti Penggayaan:

-          Murid diminta duduk di tempat masing-masing.
-          Murid diberikan kertas soalan berkaitan dengan rukun iman.
-          Murid diminta menjawab semua soalan didalam kertas tersebut.
-          Guru memberikan kertas yang mengandungi soalan mengenai rukun iman kepada pelajar.
-          Guru meminta murid menjawab setiap soalan yang diberikan.
-          Guru membincangkan jawapan bersama-sama murid.
Nilai:
-          Berani
-          Gigih

Kemahiran:
-          Kemahiran berfikir.
-          Kemahiran menerang.

Strategi:
-          Berpusatkan murid.
-          Berpusatkan bahan.

Teknik:
-          Menjawab soalan

Penilaian:
Latihan pengukuhan:

-          Pelajar melengkapkan tugasan yang diberikan oleh guru.
-          Pelajar berbincang bersama rakan-rakan.
-          Guru memberikan latihan pengukuhan.
-          Guru menyemak jawapan murid secara beramai-ramai.
Nilai:
-          Bekerjasama
-          Berusaha
-          Prihatin

Kemahiran:
-          Kemahiran membabaca.
-          Kemahiran mengingat.

Strategi:
-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan murid.
-          Berpusatkan bahan.
Penutup:
-          Guru mengulang kembali pembelajaran pada hari ini.

-Guru meminta murid-murid untuk memberikan kesimpulan tentang pembelajaran pada hari ini.


Nilai:
-          Yakin
-          Gigih

Kemahiran:
-          Kemahiran merumus.

Strategi:
-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan murid.
Teknik:
-          Pengulangan.



RPH 6
Nama Guru:  Nur Hajarina binti Azman
Matapelajaran: Tauhid Darjah 1
Kelas: 1 Bukhari
Tarikh: 25  Januari 2019
Masa: 2.30-3.30 Petang
Bilangan Murid: 20 orang
Tajuk: Percaya Kepada Allah.
Kemahiran: Kemahiran mendengar, Kemahiran membaca dan Kemahiran menghafal
Kaedah: Dialong, Syarahan
Pengetahuan Sedia Ada: Pelajar pernah melihat kebesaran Allah.
Hasil Pembelajaran: -Mencintai Allah S.W.T.
-Mempercayai kewujudan Allah.
-Taat perintah Allah.  
Kemahiran Berfikir: Soal jawab, merumus dan membanding beza.          
Penerapan Nilai: Berdisiplin, Khusyuk, Taat, Berani dan Tolong Menolong
Bahan Bantu Mengajar:Kad manila, Kertas warna dan Kitab.


Masa/
Langkah
Isi Pelajaran
Aktiviti Pengajaran & Pembelajaran
Catatan
Pendahuluan
-          Ucapan salam dan bacaan doa.
-          Guru meminta murid-murid membaca.
-          Murid membaca doa bersama-sama guru.
Nilai:
-          Berdisiplin
-          Khusyuk
Set Induksi



-          Apakah yang kamu lihat didalam gambar dihadapan.
Andaian Jawapan:
-          Haiwan
-          Tumbuhan
-          Guru menampal gambar pokok,haiwan dihadapan.
-          Guru bertanyakan beberapa soalan tentang gambar yang ditampal.
Nilai :
-          Prihatin
-          Khusyuk

Kemahiran:
-          Kemahiran berfikir
-          Kemahiran bahan bantu mengajar.

Strategi:
-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan pelajar.
-          Berpusatkan bahan

Langkah 1
Meyakini Kewujudan Allah.
-          Kita wajib percaya dan yakin bahawa Allah yang telah menciptakan kita.
-          Allah adalah tuhan yang maha esa.
-          Allah maha berkuasa atas segalanya.
-          Guru menjelaskan kepada murid bahawa sebagai umat islam kita perlu meyakini kewujudan Allah.
-          Guru menerangkan bahawa kita perlu mentaati dan percaya kepada Allah.
Nilai:
-          Khusyuk
-          Taat
-          Bekerjasama

Kemahiran:
-          Membaca
-          Mendengar

Strategi:
-          Berpusatkan guru
-          Berpusatkan murid
-          Berpusatkan bahan.


Langkah 2
Nama-nama Allah (Asma ul-Husna)
-          Ar-rahman
-          Ar-rahim
-          Al-malik
-          Al-kuddus
-          Al-islam
-          Al-mukmin
-          Al-muhaimin
-          Guru menerangkan kepada murid-murid tentang nama-nama Allah.
-          Guru menerangkan nama-nama Allah beserta maksudnya.
Nilai:
-          Khusyuk
-          Memberi perhatian
Kemahiran:
-          Mendengar
-          Menulis
Strategi:

-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan murid.

Langkah 3
Aktiviti Penggayaan:

-          Murid diminta duduk di tempat masing-masing.
-          Murid diberikan kertas soalan berkaitan percaya kepada Allah.
-          Murid diminta menandakan betul atau salah kepada pernyataan yang dinyatakan.
-          Guru memberikan kertas soalan kepada murid.
-          Guru meminta pelajar menjawab soalan tersebut dengan menandakan perkara yang betul atau salah.
-          Guru menyemak jawapan bersama-sama murid.
Nilai:
-          Berani
-          Gigih

Kemahiran:
-          Kemahiran berfikir.
-          Kemahiran menerang.

Strategi:
-          Berpusatkan murid.
-          Berpusatkan bahan.

Teknik:
-          Menjawab soalan

Penilaian:
Latihan pengukuhan:

-          Pelajar melengkapkan tugasan yang diberikan oleh guru.
-          Pelajar berbincang bersama rakan-rakan.
-          Guru memberikan latihan pengukuhan.
-          Guru menyemak jawapan murid secara beramai-ramai.
Nilai:
-          Bekerjasama
-          Berusaha
-          Prihatin

Kemahiran:
-          Kemahiran membabaca.
-          Kemahiran mengingat.

Strategi:
-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan murid.
-          Berpusatkan bahan.
Penutup:
-          Guru mengulang kembali pembelajaran pada hari ini.

-Guru meminta murid-murid untuk memberikan kesimpulan tentang pembelajaran pada hari ini.


Nilai:
-          Yakin
-          Gigih

Kemahiran:
-          Kemahiran merumus.

Strategi:
-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan murid.
Teknik:
-          Pengulangan.




RPH 7
Nama Guru:  Nur Hajarina binti Azman
Matapelajaran: Tauhid Darjah 1
Kelas: 1 Bukhari
Tarikh: 26  Januari 2019
Masa: 2.30-3.30 Petang
Bilangan Murid: 20 orang
Tajuk: Percaya Kepada Malaikat
Kemahiran: Kemahiran mendengar, Kemahiran membaca dan Kemahiran menghafal
Kaedah: Dialong, Syarahan
Pengetahuan Sedia Ada: Pelajar pernah belajar pada tajuk lepas.
Hasil Pembelajaran: - Memahami pengertian Malaikat.
-Meyakini tentang kewujudan Malaikat.
-Mengetahui tugas-tugas Malaikat dan Nama.
Kemahiran Berfikir: Soal jawab, merumus dan membanding beza.           
Penerapan Nilai: Berdisiplin, Khusyuk, Taat, Berani dan Tolong Menolong
Bahan Bantu Mengajar:Kad manila, Kertas warna dan Kitab.


Masa/
Langkah
Isi Pelajaran
Aktiviti Pengajaran & Pembelajaran
Catatan
Pendahuluan
-          Ucapan salam dan bacaan doa.
-          Guru meminta murid-murid membaca.
-          Murid membaca doa bersama-sama guru.
Nilai:
-          Berdisiplin
-          Khusyuk
Set Induksi



-          Apakah yang kamu lihat didalam gambar dihadapan.
Andaian Jawapan:
-          Lampu
-          Cahaya
-          Kain putih
-          Guru menampal gambar dipapan kenyataan dihadapan.
-          Guru bertanyakan beberapa soalan tentang gambar yang ditampal.
Nilai :
-          Prihatin
-          Khusyuk
-          Berani

Kemahiran:
-          Kemahiran berfikir
-          Kemahiran bahan bantu mengajar.

Strategi:
-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan pelajar.
-          Berpusatkan bahan

Langkah 1
Pengertian Malaikat.
-          Mahluk Allah yang dijadikan daripada Nur yang sentiasa taat melaksanakan perintah Allah.
-          Bilangan Malaikat ada banyak.
-          Mereka tidak makan, minum dan tidur.
-          Guru menjelaskan kepada murid pengertian Malaikat.
-          Guru menerangkan tentang Malaikat dengan lebih jelas.
Nilai:
-          Khusyuk
-          Taat
-          Bekerjasama

Kemahiran:
-          Membaca
-          Mendengar

Strategi:
-          Berpusatkan guru
-          Berpusatkan murid
-          Berpusatkan bahan.


Langkah 2
Nama-nama Malaikat
-          Jibrail
-          Mikail
-          Israfil
-          Izrail
-          Munkar
-          Nakir
-          Rakib
-          Yatit
-          Ridwan
-          Malik

-          Guru menerangkan kepada murid tentang 10 Malaikat yang perlu diketahui.
-          Guru menerangkan tugas-tugas 10 Malaikat tersebut kepada murid-murid.
Nilai:
-          Khusyuk
-          Memberi perhatian
Kemahiran:
-          Mendengar
-          Menerang
Strategi:

-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan murid.

Langkah 3
Aktiviti Penggayaan:

-          Murid diminta duduk di tempat masing-masing.
-          Murid diminta mengerakkan kotak berisi kertas mengikut rentak lagu.
-          Murid melakonkan watak mengikut kenyataan yang tertulis di dalam kertas.
-          Murid-murid lain meneka jawapan.
-          Guru menyediakan kotak berisi kertas yang tertulis tugas Malaikat.
-          Guru meminta murid mengerakkan kotak tersebut mengikut rentak lagu.
-          Guru meminta murid tersebut untuk melakonkan watak tugas yang diperolehi.
-          Guru mendengar jawapan yang diberikan.
Nilai:
-          Berani
-          Gigih
-          Bekerjasama

Kemahiran:
-          Kemahiran berfikir.
-          Kemahiran menerang.

Strategi:
-          Berpusatkan murid.
-          Berpusatkan bahan.

Teknik:
-          Menjawab soalan
-          Lakonan

Penilaian:
Latihan pengukuhan:

-          Pelajar melengkapkan tugasan yang diberikan oleh guru.
-          Pelajar berbincang bersama rakan-rakan.
-          Guru memberikan latihan pengukuhan.
-          Guru menyemak jawapan murid secara beramai-ramai.
Nilai:
-          Bekerjasama
-          Berusaha
-          Prihatin

Kemahiran:
-          Kemahiran membabaca.
-          Kemahiran mengingat.

Strategi:
-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan murid.
-          Berpusatkan bahan.
Penutup:
-          Guru mengulang kembali pembelajaran pada hari ini.

-Guru meminta murid-murid untuk memberikan kesimpulan tentang pembelajaran pada hari ini.


Nilai:
-          Yakin
-          Gigih

Kemahiran:
-          Kemahiran merumus.

Strategi:
-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan murid.
Teknik:
-          Pengulangan.




RPH 8
Nama Guru:  Nur Hajarina binti Azman
Matapelajaran: Tauhid Darjah 1
Kelas: 1 Bukhari
Tarikh: 27  Januari 2019
Masa: 2.30-3.30 Petang
Bilangan Murid: 20 orang
Tajuk: Percaya Kepada Kitab
Kemahiran: Kemahiran mendengar, Kemahiran membaca dan Kemahiran menghafal
Kaedah: Dialong, Syarahan
Pengetahuan Sedia Ada: Pelajar pernah belajar pada tajuk lepas.
Hasil Pembelajaran: - Menyebut pengertian kitab
-Mempercayai tentang kewujudan Al-quran.
-Menyebut nama-nama kitab Sumawi
Kemahiran Berfikir: Soal jawab, merumus dan membanding beza.           
Penerapan Nilai: Berdisiplin, Khusyuk, Taat, Berani dan Tolong Menolong
Bahan Bantu Mengajar:LCD,Komputer, Kertas warna dan Kitab.



Masa/
Langkah
Isi Pelajaran
Aktiviti Pengajaran & Pembelajaran
Catatan
Pendahuluan
-          Ucapan salam dan bacaan doa.
-          Guru meminta murid-murid membaca.
-          Murid membaca doa bersama-sama guru.
Nilai:
-          Berdisiplin
-          Khusyuk
Set Induksi



-          Apakah yang kamu lihat didalam gambar video yang dimainkan.
Andaian Jawapan:
-          Orang baca quran
-          Seorang lelaki
-          Guru menampal memaparkan gambar dihadapan menggunakan LCD.
-          Guru bertanyakan beberapa soalan tentang gambar yang ditampal.
Nilai :
-          Prihatin
-          Khusyuk
-          Disiplin

Kemahiran:
-          Kemahiran berfikir
-          Kemahiran bahan bantu mengajar.

Strategi:
-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan pelajar.
-          Berpusatkan bahan

Langkah 1
Pengertian Kitab
-          Himpunan wahyu Allah yang mengandungi petunjuk dan panduan hidup yang diturunkan oleh Allah kepada para Rasulnya melalui Malaikat Jibrail.
-          Setiap ajaran didalam kitab wajib ditaati oleh manusia.
-          Guru menjelaskan kepada murid pengertian kitab
-          Guru membacakan maksud ayat 25 surah Al-hadid kepada murid-murid.
Nilai:
-          Khusyuk
-          Taat
-          Bekerjasama

Kemahiran:
-          Membaca
-          Mendengar

Strategi:
-          Berpusatkan guru
-          Berpusatkan murid
-          Berpusatkan bahan.


Langkah 2
Nama-nama Kitab
-          Kitab Zabur (Nabi Daud)
-          Kitab Taurat (Nabi Musa)
-          Kitab Injil  (Nabi isa)
-          Kitab Al-quran (Nabi Muhammad)

-          Guru menerangkan kepada murid tentang 4 kitab yang telah diturunkan.
-          Guru menerangkan tentang isi kandungan Al-quran.
Nilai:
-          Khusyuk
-          Memberi perhatian
Kemahiran:
-          Mendengar
-          Menerang
Strategi:

-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan murid.

Langkah 3
Aktiviti Penggayaan:

-          Murid duduk didalam kumpulan masing-masing.
-          Murid diminta untuk mengelaskan nama kitab dan nama penerima kitab.
-          Guru membentuk murid-murid dalam 4 kumpulan.
-          Guru memberikan kad imbasan.
-          Guru meminta murid mengelaskan kad imbasan dengan nama kitab dan nama penerima dengan betul.
-          Guru menyemak jawapan murid-murid.
Nilai:
-          Berani
-          Gigih
-          Bekerjasama

Kemahiran:
-          Kemahiran berfikir.
-          Kemahiran menerang.

Strategi:
-          Berpusatkan murid.
-          Berpusatkan bahan.

Teknik:
-          Menjawab soalan
-          Kooperatif

Penilaian:
Latihan pengukuhan:

-          Pelajar melengkapkan tugasan yang diberikan oleh guru.
-          Pelajar berbincang bersama rakan-rakan.
-          Guru memberikan latihan pengukuhan.
-          Guru menyemak jawapan murid secara beramai-ramai.
Nilai:
-          Bekerjasama
-          Berusaha
-          Prihatin

Kemahiran:
-          Kemahiran membabaca.
-          Kemahiran mengingat.

Strategi:
-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan murid.
-          Berpusatkan bahan.
Penutup:
-          Guru mengulang kembali pembelajaran pada hari ini.

-Guru meminta murid-murid untuk memberikan kesimpulan tentang pembelajaran pada hari ini.


Nilai:
-          Yakin
-          Gigih

Kemahiran:
-          Kemahiran merumus.

Strategi:
-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan murid.
Teknik:
-          Pengulangan.




RPH 9
Nama Guru:  Nur Hajarina binti Azman
Matapelajaran: Tauhid Darjah 1
Kelas: 1 Bukhari
Tarikh: 28  Januari 2019
Masa: 2.30-3.30 Petang
Bilangan Murid: 20 orang
Tajuk: Percaya Kepada Rasul-rasul
Kemahiran: Kemahiran mendengar, Kemahiran membaca dan Kemahiran menghafal
Kaedah: Dialong, Syarahan
Pengetahuan Sedia Ada: Pelajar pernah mendengar nama-nama Nabi dan Rasul.
Hasil Pembelajaran: - Memahami pengertian Rasul.
-Mempercayai tentang kewujudan Rasul
-Menyebut nama-nama Nabi dan Rasul..
Kemahiran Berfikir: Soal jawab, merumus dan membanding beza.           
Penerapan Nilai: Berdisiplin, Khusyuk, Taat, Berani dan Tolong Menolong
Bahan Bantu Mengajar:Kad manila, Kertas warna dan Kitab.


Masa/
Langkah
Isi Pelajaran
Aktiviti Pengajaran & Pembelajaran
Catatan
Pendahuluan
-          Ucapan salam dan bacaan doa.
-          Guru meminta murid-murid membaca.
-          Murid membaca doa bersama-sama guru.
Nilai:
-          Berdisiplin
-          Khusyuk
Set Induksi



-          Apakah yang kamu lihat pada kad imbasan ini?
Andaian Jawapan:
-          Huruf jawi
-          Nama orang
-          Guru memegang kad imbasan yang tertulis nama.
-          Guru bertanyakan beberapa soalan tentang gambar yang ditampal.
Nilai :
-          Prihatin
-          Khusyuk

Kemahiran:
-          Kemahiran berfikir
-          Kemahiran bahan bantu mengajar.

Strategi:
-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan pelajar.
-          Berpusatkan bahan

Langkah 1
Pengertian Rasul
-          Rasul ialah pesuruh Allah.
-          Rasul Allah ialah lelaki mulia pilihan Allah yang diberikan wahyu untuk diri sendiri dan wajib menyampaikannya kepada umat.
Pengertian Nabi
-          Lelaki mulia pilihan Allah yang diberikan wahyu untuk dirinya sendiri dan tidak wajib menyampaikan kepada umatnya.
-          Guru menjelaskan kepada murid pengertian Rasul
-          Guru menerangkan pula maksud Nabi kepada murid.
Nilai:
-          Khusyuk
-          Taat
-          Bekerjasama

Kemahiran:
-          Membaca
-          Mendengar

Strategi:
-          Berpusatkan guru
-          Berpusatkan murid
-          Berpusatkan bahan.


Langkah 2
Nama-nama Nabi dan Rasul:
-          Adam
-          Idris
-          Nuh
-          Hud
-          Soleh
-          Ibrahim
-          Ismail
-          lut

-          Guru memperkenalkan murid dengan beberapa nama orang Nabi dan Rasul.
-          Guru menerangkan kepada murid hanya 25 orang rasul yang wajib diketahui.
Nilai:
-          Khusyuk
-          Memberi perhatian
Kemahiran:
-          Mendengar
-          Menerang
Strategi:

-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan murid.

Langkah 3
Aktiviti Penggayaan:

-          Murid duduk didalam kumpulan masing-masing.
-          Murid diberikan kertas yang tertulis banyak nama.
-          Murid diminta untuk mengeluarkan 5 nama rasul dan nabi.
-          Murid diminta untuk tulis dipapan putih.
-          Guru membentuk murid didalam 5 kumpulan.
-          Guru meminta murid mengeluarkan 5 nama rasul dan nabi yang tertulis didalam kertas.
-          Guru meminta wakil murid didalam kumpulan untuk menulis di papan hitam.
Nilai:
-          Berani
-          Gigih
-          Bekerjasama

Kemahiran:
-          Kemahiran berfikir.
-          Kemahiran menerang.

Strategi:
-          Berpusatkan murid.
-          Berpusatkan bahan.

Teknik:
-          Menjawab soalan
-          Kooperatif

Penilaian:
Latihan pengukuhan:

-          Pelajar melengkapkan tugasan yang diberikan oleh guru.
-          Pelajar berbincang bersama rakan-rakan.
-          Guru memberikan latihan pengukuhan.
-          Guru menyemak jawapan murid secara beramai-ramai.
Nilai:
-          Bekerjasama
-          Berusaha
-          Prihatin

Kemahiran:
-          Kemahiran membabaca.
-          Kemahiran mengingat.

Strategi:
-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan murid.
-          Berpusatkan bahan.
Penutup:
-          Guru mengulang kembali pembelajaran pada hari ini.

-Guru meminta murid-murid untuk memberikan kesimpulan tentang pembelajaran pada hari ini.


Nilai:
-          Yakin
-          Gigih

Kemahiran:
-          Kemahiran merumus.

Strategi:
-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan murid.
Teknik:
-          Pengulangan.



RPH 10
Nama Guru:  Nur Hajarina binti Azman
Matapelajaran: Tauhid Darjah 1
Kelas: 1 Bukhari
Tarikh: 29  Januari 2019
Masa: 2.30-3.30 Petang
Bilangan Murid: 20 orang
Tajuk: Percaya Kepada Hari Kiamat
Kemahiran: Kemahiran mendengar, Kemahiran membaca dan Kemahiran menghafal
Kaedah: Dialong, Syarahan
Pengetahuan Sedia Ada: Pelajar pernah melihat video hari kiamat.
Hasil Pembelajaran: - Memahami Pengertian hari Kiamat.
-Menyebut nama-nama lain Hari Kiamat.
-Mengetahu tanda-tanda kecil dan besar Hari Kiamat
Kemahiran Berfikir: Soal jawab, merumus dan membanding beza.           
Penerapan Nilai: Berdisiplin, Khusyuk, Taat, Berani dan Tolong Menolong
Bahan Bantu Mengajar:LCD, Komputer, Kertas warna dan Kitab.

Masa/
Langkah
Isi Pelajaran
Aktiviti Pengajaran & Pembelajaran
Catatan
Pendahuluan
-          Ucapan salam dan bacaan doa.
-          Guru meminta murid-murid membaca.
-          Murid membaca doa bersama-sama guru.
Nilai:
-          Berdisiplin
-          Khusyuk
Set Induksi



-          Apakah yang kamu lihat pada didalam video dihadapan?
Andaian Jawapan:
-          Tanah runtuh
-          Rumah terbakar
-          Banjir besar
-          Guru menayangkan video berkaitan dengan hari kiamat dihadapan.
-          Guru bertanyakan beberapa soalan tentang video yang dipaparkan.
Nilai :
-          Prihatin
-          Khusyuk

Kemahiran:
-          Kemahiran berfikir
-          Kemahiran bahan bantu mengajar.

Strategi:
-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan pelajar.
-          Berpusatkan bahan

Langkah 1
Pengertian Hari Kiamat
-          Pada suatu hari nanti dunia akan musnah.
-          Manusia, haiwan, semua makhluk akan binasa.
-          Bumi ini akan binasa.

-          Guru menjelaskan kepada murid pengertian hari kiamat.
-          Guru menerangkan gambaran hari kiamat kepada murid-murid
Nilai:
-          Khusyuk
-          Taat

Kemahiran:
-          Membaca
-          Mendengar

Strategi:
-          Berpusatkan guru
-          Berpusatkan murid
-          Berpusatkan bahan.


Langkah 2
Nama-nama Hari Kiamat:
-          Hari penghabisan
-          Hari kebangkitan
-          Hari perhimpunan
-          Hari perhitungan
-          Hari pembalasan.

-          Guru memperkenalkan murid dengan beberapa nama hari kiamat.
-          Guru menerangkan kepada murid maksud hari kiamat didalam bahasa arab juga.
-          Guru menceritakan kejadian hari kiamat kepada murid-murid.
Nilai:
-          Khusyuk
-          Memberi perhatian
Kemahiran:
-          Mendengar
-          Menerang
Strategi:

-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan murid.

Langkah 3
Aktiviti Penggayaan:

-          Murid duduk di tempat masing-masing.
-          Murid menjawab soalan yang telah diberikan oleh guru.

-          Guru meminta murid duduk di tempat masing-masing.
-          Guru menagihkan kertas soalan kepada murid-murid.
-          Guru meminta murid menjawab soalan yang terdapat didalam kertas tersebut.
Nilai:
-          Berani
-          Gigih
-          Bekerjasama

Kemahiran:
-          Kemahiran berfikir.
-          Kemahiran menerang.

Strategi:
-          Berpusatkan murid.
-          Berpusatkan bahan.

Teknik:
-          Menjawab soalan
-          Kooperatif

Penilaian:
Latihan pengukuhan:

-          Pelajar melengkapkan tugasan yang diberikan oleh guru.
-          Pelajar berbincang bersama rakan-rakan.
-          Guru memberikan latihan pengukuhan.
-          Guru menyemak jawapan murid secara beramai-ramai.
Nilai:
-          Bekerjasama
-          Berusaha
-          Prihatin

Kemahiran:
-          Kemahiran membabaca.
-          Kemahiran mengingat.

Strategi:
-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan murid.
-          Berpusatkan bahan.
Penutup:
-          Guru mengulang kembali pembelajaran pada hari ini.

-Guru meminta murid-murid untuk memberikan kesimpulan tentang pembelajaran pada hari ini.


Nilai:
-          Yakin
-          Gigih

Kemahiran:
-          Kemahiran merumus.

Strategi:
-          Berpusatkan guru.
-          Berpusatkan murid.
Teknik:
-          Pengulangan.




Comments

Popular posts from this blog

PENGERTIAN RPT, RPH DAN RPM

RANCANGAN PENGAJARAN MINGGUAN

KEMAHIRAN, STRATEGI, PENDEKATAN DAN TEKNIK PNP